شهر و مديريت
 
۱۰ سیاست شهردار جدید برای پایتخت
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷

شهرداری تهران چطور اعتماد عمومی را از دست داد؟

۱۰ سیاست شهردار جدید برای پایتخت

پیروز حناچی شهردار جدید پایتخت در برنامه خود به شورای شهر ۱۰ سیاست کاری را از جمله محورهای اصلی برای اداره شهر تهران معرفی کرده است. یکی از سیاست‌های تاکید شده در این برنامه «پایان دادن به غلبه سواره بر پیاده در شهر» است.

پیروز حناچی شهردار پایتخت شد
سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷

با رای اعضای شورای شهر تهران؛

پیروز حناچی شهردار پایتخت شد

در رأی گیری که توسط هیات رییسه انجام شد، عباس آخوندی با 10 رای و پیروز حناچی با 11 رای را کسب کند.

هر دو گزینه شهرداری تهران رد شدند/ واکنش سخنگوی شورا
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷

حاشیه های انتخاب حناچی و آخوندی؛

هر دو گزینه شهرداری تهران رد شدند/ واکنش سخنگوی شورا

هرگونه اعلام رسمی یا غیررسمی تایید یا رد دو گزینه شهرداری صحت ندارد.

 
نماینده مردم رامهرمز درمجلس ضمن تاکید بر ارائه لایحه مدیریت واحد شهری از سوی دولت در مجلس دهم، گفت: در نبود مدیریت واحد شهری توسعه ناهماهنگی در شهرها رقم خورده است.
 
نماینده مردم تهران در مجلس از تشکیل کمیته مشترک بین نمایندگان تهران و مسئولان استانداری به منظور مشکلات پایتخت خبر داد وگفت: مجلس دهم پیگیر طرح ها و لوایح نیمه کاره مجلس نهم دربخش محیط زیست خواهد بود.
 
نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب درمجلس، با تاکید بر ضرورت تغییر کاربری زندان اوین به فضای آموزشی، گفت: کمبود اعتبار در سازمان زندان ها انتقال زندان ها را با مشکل روبه رو کرده است.
 
افزایش جمعیت ساکن شهرها و رشد شتابان و شهرنشینی در قرن بیستم میلادی، معضلات و پیامدهایی به دنبال داشت. شدت یافتن ضرباهنگ تغییر فضایی – کالبدی مراکز شهری و بافت‌های کهن موجب افت منزلت‌های اجتماعی و نوعی زوال اقتصادی و ناکارآمدی کارکردی در این فضاها شد. در این میان راه حل اصولی مواجهه با مشکلات محیطی ...
 
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رسمی در قبال حاشیه‌نشینان سنندج رعایت نشده‌است گفت: مردم این مناطق امکان دسترسی به اقتصاد پایدار٬ درآمد روزانه یا ماهیانه مناسب٬ جاده مناسب٬ آّب٬ برق و گاز یا حتی مدرسه برای بچه‌هایشان نداشتند؛ بنابراین آمدند نزدیک شهر سنندج ساکن شدند.
 
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از خارج کردن اتوبوس تک کابینه تا پایان سال 96 در پایتخت خبر داد و گفت: به شورای اسلامی شهر تهران پیشنهاد دادیم که شرکت‌های خصوصی اتوبوس های 2 کابینه را خریداری کنند و بر اساس کیلومتر ساعت از شرکت‌ها خصوصی خدمات بخریم .
 
رئیس پلیس تهران گفت: گشت های نامحسوس از ساعت 2 بامداد تا 6 صبح در خیابان های خاص با دور دور و ایجاد مزاحمت برخورد می کنند.
 
​ رئیس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران گفت: امروزه تغییرات زیست محیطی باعث بوجود آمدن بیماری‌های ناشناخته در سرخ حصار شده است.