شهر و عمران
 
۶ چالش طرح ترافیک جدید
دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷

حضور ۲ برابری خودروهای غیر مجاز در محدوده

۶ چالش طرح ترافیک جدید

به گفته دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران، عدم ساز و کار مشخص و قانونی جهت دریافت عوارض از خودروهایی که در سامانه ثبت نام کرده و پلاک آنها ثبت شده و آنهایی که ثبت نام نکرده و پلاک انها ثبت نشده است از دیگر مشکلات طرح ترافیک کنونی است.

الکترونیکی کردن کل فرآیند صدور پروانه ساختمانی تا پایان سال
سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷

در کمیته شفافیت و شهر هوشمند مطرح شد:

الکترونیکی کردن کل فرآیند صدور پروانه ساختمانی تا پایان سال

اصلاح فرآیندها ضروری و امری اجتناب ناپذیر است ولی باید روند اصلاح فرآیندها به نحوی مدیریت و اجرا شود که منجر به توقف اینترنتی و غیرحضوری کردن فرایند صدور پروانه ساختمانی و پایان کار نشود.

برنامه‌ای برای گران کردن بلیت مترو نداریم
يکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷

محسن هاشمی:

برنامه‌ای برای گران کردن بلیت مترو نداریم

وی در پاسخ به این سوال که نتیجه تحقیق و تفحص چه می‌شود، گفت: یا باید به سازمان تخلفات اداری ارجاع داده شود و یا موضوع برای پیگیری بیشتر به قوه قضائیه ارجاع شود.

 
اثرات تحریم‌های اعمال‌شده در سال‌های گذشته علیه کشورمان همچنان خود را نشان می‌دهد. جدیدترین تأثیرات آن تحریم‌ها را می‌توان در چگونگی مقابله و حل بحران‌های ناشی از آتش‌سوزی‌های اخیر در کشور دید. جایی که به گفته مسئولان به دلیل کمبود برخی امکانات اولیه آتش‌نشانی، مقابله با آتش‌سوزی‌ها را دچار مشکل کرده ...
 
امروزه در بسیاری از کشورهای پیشرفته، خانه‌ها نیز مثل هر کالای دیگری دارای برند و مارک مشخصی هستند و قیمت هر خانه با مارک – سازه آن تعیین می‌شود. به طور نمونه در کشور امریکا تعدادی از منازل دارای گواهینامه هستند و تمامی ساختمان‌ها با رعایت استانداردهای ساخت، تحت نظارت کد بین‌المللی مسکن قرار می‌گیرند....
 
با ارجاع آیین‌نامه پیشنهادی کنترل ساختمان از سوی وزارت راه و شهرسازی به کمیسیون زیربنایی دولت، مسیر تحول در ضوابط و مقررات شهرسازی و ساخت و ساز هم‌اکنون سرعت بیشتری گرفته است.
 
اگرچه کمیسیون ماده 5 حکم به کاهش ارتفاع این ساختمان داد و با شکایت میراث فرهنگی و شهرداری به دادسرای نظامی، قرار شد جلوی پیشرفت کار گرفته شود اما تا مدت ها خبری از توقف ساخت و ساز نبود.
 
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، کیفیت خودروهای وارداتی به منظور جایگزین برای تاکسی های فرسوده را مناسب ارزیابی کرد و گفت: باید برای تسریع در روند از رده خارج کردن تاکسی های فرسوده، وام های کم بهره بانکی به صاحبان این خودروها اختصاص یابد.
 
رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: نقشی که منوریل می‌تواند در حمل و نقل شهر قم داشته باشد مبهم است به همین خاطر فعلاً درباره ادامه این طرح پس از میدان مطهری تصمیم نگرفته‌ایم.
 
وضعیت چیزی بین 9 تا 12 میلیاردتومان از حق بیمه رانندگان تاکسی در حاله ای از ابهام قرار دارد و از آن به عنوان اختلاس یاد می شود، هرچند عده ای سعی دارند وضعیت را ناشی از مسائل مالی و اختلافات طبیعی بین بخش خصوصی و سازمان های متولی نشان دهند
 
گزارش تفریغ بودجه سال 93 شهرداری تهران که به تازگی به شورای شهر ارسال شده است آمارهای جالبی دارد که نشان از وضعیت مالی و شیوه کسب درآمدهای شهرداری تهران است.