شهر و عمران
 
آمار کاهش 12 درصدی ترافیک تخیلی است!
سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷

آمار کاهش 12 درصدی ترافیک تخیلی است!

علیخانی با بیان اینکه 18 تا 20 میلیون سفر روزانه در تهران انجام می‌شود، گفت: چه طرحی اجرا کرده‌ایم که سفر را کاهش دهد؟ هیچ.

انتقاد از نوسازی بافت فرسوده به سبک نواب
يکشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۶

معاون شهردار تهران مطرح کرد؛

انتقاد از نوسازی بافت فرسوده به سبک نواب

در برخی از تجارب نوسازی از جمله نوسازی نواب، بی توجهی به سرمایه های ارزشمند موجب تغییر بافت محلی شد و مسائل ناشی از نوسازی در مقایسه با گذشته افزایش یافت.

طرح ترافیک جدید زیر سوال است
شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶

عضو هیئت تطبیق مصوبات شورای شهر تهران؛

طرح ترافیک جدید زیر سوال است

برخی از اعضای شورای شهر اذعان می‌کند از آنجایی که شورای عالی ترافیک این طرح را تایید و تصویب کرده است کمیته انطباق نمی‌تواند روی آن نظری بدهد، اما همه طرح زیر سوال است. مصوبات شورا براساس قانون باید در کمیته انطباق بررسی شوند. طرح به کمیته انطباق آمده ...

 
اثرات تحریم‌های اعمال‌شده در سال‌های گذشته علیه کشورمان همچنان خود را نشان می‌دهد. جدیدترین تأثیرات آن تحریم‌ها را می‌توان در چگونگی مقابله و حل بحران‌های ناشی از آتش‌سوزی‌های اخیر در کشور دید. جایی که به گفته مسئولان به دلیل کمبود برخی امکانات اولیه آتش‌نشانی، مقابله با آتش‌سوزی‌ها را دچار مشکل کرده ...
 
امروزه در بسیاری از کشورهای پیشرفته، خانه‌ها نیز مثل هر کالای دیگری دارای برند و مارک مشخصی هستند و قیمت هر خانه با مارک – سازه آن تعیین می‌شود. به طور نمونه در کشور امریکا تعدادی از منازل دارای گواهینامه هستند و تمامی ساختمان‌ها با رعایت استانداردهای ساخت، تحت نظارت کد بین‌المللی مسکن قرار می‌گیرند....
 
با ارجاع آیین‌نامه پیشنهادی کنترل ساختمان از سوی وزارت راه و شهرسازی به کمیسیون زیربنایی دولت، مسیر تحول در ضوابط و مقررات شهرسازی و ساخت و ساز هم‌اکنون سرعت بیشتری گرفته است.
 
اگرچه کمیسیون ماده 5 حکم به کاهش ارتفاع این ساختمان داد و با شکایت میراث فرهنگی و شهرداری به دادسرای نظامی، قرار شد جلوی پیشرفت کار گرفته شود اما تا مدت ها خبری از توقف ساخت و ساز نبود.
 
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، کیفیت خودروهای وارداتی به منظور جایگزین برای تاکسی های فرسوده را مناسب ارزیابی کرد و گفت: باید برای تسریع در روند از رده خارج کردن تاکسی های فرسوده، وام های کم بهره بانکی به صاحبان این خودروها اختصاص یابد.
 
رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: نقشی که منوریل می‌تواند در حمل و نقل شهر قم داشته باشد مبهم است به همین خاطر فعلاً درباره ادامه این طرح پس از میدان مطهری تصمیم نگرفته‌ایم.
 
وضعیت چیزی بین 9 تا 12 میلیاردتومان از حق بیمه رانندگان تاکسی در حاله ای از ابهام قرار دارد و از آن به عنوان اختلاس یاد می شود، هرچند عده ای سعی دارند وضعیت را ناشی از مسائل مالی و اختلافات طبیعی بین بخش خصوصی و سازمان های متولی نشان دهند
 
گزارش تفریغ بودجه سال 93 شهرداری تهران که به تازگی به شورای شهر ارسال شده است آمارهای جالبی دارد که نشان از وضعیت مالی و شیوه کسب درآمدهای شهرداری تهران است.