شهر و زندگی
 
سئول آلوده‌ترین شهر جهان/ تهران در رتبه چهاردهم
يکشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷

سئول آلوده‌ترین شهر جهان/ تهران در رتبه چهاردهم

در میان ۵۰۰ شهر آلوده جهان، مسکو با تولید ۹۹.۵مگا تن دی اکسید کربن در جایگاه پانزدهم و سن پترزبورگ با تولید ۲۹.۶ مگاتن دی اکسید کربن در مکان هفتاد و نهمین شهر آلوده جهان قرار دارند.

کسی خیابان مصدق را می شناسد؟
شنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۷

گزارشی از خیابانی به نام نخست وزیر پیشین ایران؛

کسی خیابان مصدق را می شناسد؟

مثل راننده سر بلوار میرداماد که هر روز مسافرانش را تا میدان مادر می‌رساند و این مسیر را برمی‌گردد، خیلی‌ها هنوز به نام تازه عادت نکرده‌اند و بعضی هنوز به گوش‌شان نخورده؛ شبیه همه تغییراتی که در شهر اتفاق می‌افتد و مردم ترجیح می‌دهند بیشتر به نام‌های ...

درخت ناموس تهران است
يکشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۶

رئیس شورای شهر تهران عنوان کرد:

درخت ناموس تهران است

شورای پنجم بر خود واجب می داند با هرگونه تخلف و آسیب زدن به محیط زیست مقابله کند و از درختان که نفس شهروندان تهرانی هستند، چون ناموس شهر صیانت کرده و بر جای هر درخت قطع شده که ثمره سیاسی‌کاری سیاستمداری یا منفعت‌جویی زمین‌خواری بوده است، نهالی نو بکارد....

 
مدیرعامل منطقه فرهنگی گردشگری اراضی عباس آباد از اجرای برنامه "عید شرقی" ویژه نوروز ۱۳۹۷ با محوریت خانواده خبر داد و ابراز امیدواری کرد عباس آباد به مقصد نخست گردشگری پایتخت در ایام نوروز تبدیل شود.
 
بلدیه|درست 8 سال پیش بود که برای نخستین‌بار آسمان پایتخت و برخی از استان‌های مرکزی پوشیده از ریزگردها شد. ریزگردهایی که کانون‌هایی با منشأ داخلی و خارجی داشتند. البته در آن زمان کارشناسان محیط زیست منشأ ریزگردها را کشورهای سوریه، عراق و عربستان اعلام کردند و کمتر کسی به کانون‌های ...
 
مدیرکل دفتر توسعه پایدار و اقتصاد سازمان حفاظت محیط زیست با اعلام اینکه 30 درصد مواد غذایی تولید شده دور ریز می شود، گفت: در مجموع یک خانواده شبانه سه کیلو زباله را بیرون از خانه قرار می دهد.
 
منتخب مردم تهران درمجلس با تاکید بر تبدیل زندان اوین به موزه فرهنگی و تاریخی، گفت: برای کاهش مشکلات کلان شهر تهران زندان ها باید به خارج ازشهر منتقل شوند.
 
دو روز پيش تصويري از یک راننده تاکسی که هر روز با دو بطری آب به سراغ درختچه ایستگاهش می آید در اين كانال تلگرامی@baladiyechannel منتشر شد؛ امروز در برج میلاد در همایش مسئولیت اجتماعی شهرداري تهران با تشویق گرم حضار از وی تقدیر به عمل آمد.
 
شرایط اجتماعی این خانواده مناسب نیست و ما تا کنون تنها توانستیم با مادر این کودک صحبت کنیم و بنده به عنوان مقام مسئول از خانواده این کودک و مردم داغدار منطقه عذرخواهی می کنم.
 
این عکس قدیمی از تقاطع خیابان میرداماد و اتوبان مدرس تهران در سال ۱۳۵۴ منتشر شده است.
 
کسی که در شرایط روحی بد و مستعد خودکشی است، می‌تواند در محیط‌های مختلف مانند محل کارش، منزل و جاهای مختلف این کار را انجام دهد. نکته‌ای که درباره خودکشی‌های خیابانی مهم است این است که با نگاهی به کدها و مولفه‌های شهری، باید پل‌ها، اماکن عمومی و تاسیسات عمومی شهر را تا جایی ...