شهر و زندگی
 
نیازی به واگذاری ملک و تخفیف از شهرداری نداشتم
يکشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۵

گفتگو با معصومه ابتکار؛

نیازی به واگذاری ملک و تخفیف از شهرداری نداشتم

امتیازهایی پیشنهاد می‌شد و جاهایی که فکر می‌کردیم این اتفاق از سوی شهرداری افتاده حتما اخطارها و تذکراتی می‌دادیم. اما اینکه به شخص من پیشنهاد شود اصلا نبوده چون من هیچ وقت در این مسائل ورود نمی‌کردم و اجازه این کار را هم نمی‌دادم. من منزل شخصی داشتم ...

17 شهریور چگونه آرام می گیرد؟
شنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۵

​گزارش بلدیه از قمار پیاده راه سازی در پایتخت؛

17 شهریور چگونه آرام می گیرد؟

اگر 17 شهریور در تهران مسئله ساز شد به این دلیل است که موردی در مورد آن تصمیم گیری شد. راهبرد و سیاستگذاری وجود نداشت و مسئولان به صورت موردی تصمیم گرفتند که این بخش از شهر پیاده راه شود.

کوتاهی شهرداری و خستگی شورا در 17شهریور
يکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵

قناعتی در گفتگو با بلدیه؛

کوتاهی شهرداری و خستگی شورا در 17شهریور

ابوالفضل قناعتی با اشاره به تاخیر در تعیین تکلیف پیاده راه 17 شهریور اظهار داشت: امیدوارم سرنوشت قابل دفاعی برای این محور رقم بخورد چراکه خود ما هم نسبت به این که نمی شود تکلیف مردم را مشخص کرد خسته ایم.

 
بلدیه|درست 8 سال پیش بود که برای نخستین‌بار آسمان پایتخت و برخی از استان‌های مرکزی پوشیده از ریزگردها شد. ریزگردهایی که کانون‌هایی با منشأ داخلی و خارجی داشتند. البته در آن زمان کارشناسان محیط زیست منشأ ریزگردها را کشورهای سوریه، عراق و عربستان اعلام کردند و کمتر کسی به کانون‌های ...
 
مدیرکل دفتر توسعه پایدار و اقتصاد سازمان حفاظت محیط زیست با اعلام اینکه 30 درصد مواد غذایی تولید شده دور ریز می شود، گفت: در مجموع یک خانواده شبانه سه کیلو زباله را بیرون از خانه قرار می دهد.
 
منتخب مردم تهران درمجلس با تاکید بر تبدیل زندان اوین به موزه فرهنگی و تاریخی، گفت: برای کاهش مشکلات کلان شهر تهران زندان ها باید به خارج ازشهر منتقل شوند.
 
دو روز پيش تصويري از یک راننده تاکسی که هر روز با دو بطری آب به سراغ درختچه ایستگاهش می آید در اين كانال تلگرامی@baladiyechannel منتشر شد؛ امروز در برج میلاد در همایش مسئولیت اجتماعی شهرداري تهران با تشویق گرم حضار از وی تقدیر به عمل آمد.
 
شرایط اجتماعی این خانواده مناسب نیست و ما تا کنون تنها توانستیم با مادر این کودک صحبت کنیم و بنده به عنوان مقام مسئول از خانواده این کودک و مردم داغدار منطقه عذرخواهی می کنم.
 
این عکس قدیمی از تقاطع خیابان میرداماد و اتوبان مدرس تهران در سال ۱۳۵۴ منتشر شده است.
 
کسی که در شرایط روحی بد و مستعد خودکشی است، می‌تواند در محیط‌های مختلف مانند محل کارش، منزل و جاهای مختلف این کار را انجام دهد. نکته‌ای که درباره خودکشی‌های خیابانی مهم است این است که با نگاهی به کدها و مولفه‌های شهری، باید پل‌ها، اماکن عمومی و تاسیسات عمومی شهر را تا جایی ...
 
نرخ بلیت‌های اعتباری و سفری مترو بر اساس افزایش ۲۳ درصدی صورت گرفته طبق مصوبه شورای شهر تهران منتشر شد.