شهر و زندگی
 
درخت ناموس تهران است
يکشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۶

رئیس شورای شهر تهران عنوان کرد:

درخت ناموس تهران است

شورای پنجم بر خود واجب می داند با هرگونه تخلف و آسیب زدن به محیط زیست مقابله کند و از درختان که نفس شهروندان تهرانی هستند، چون ناموس شهر صیانت کرده و بر جای هر درخت قطع شده که ثمره سیاسی‌کاری سیاستمداری یا منفعت‌جویی زمین‌خواری بوده است، نهالی نو بکارد....

پیشروی تهران، پکن و مکزیکوسیتی به سمت بی آبی
شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶

گزارش فرانس2 از وضعیت خشکسالی؛

پیشروی تهران، پکن و مکزیکوسیتی به سمت بی آبی

علاوه بر کیپ تاون، تهران، پکن و مکزیکو از جمله شهرهایی هستند که به سرعت به سوی کم آبی پیش می‌روند تا جایی که این سه پایتخت ممکن است تا پنج سال آینده با مشکل بی‌آبی کامل روبرو شوند.

امید به نجات یک گورستان
شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶

موج مخالفت ها با تخریب قبور در امامزاده عبدالله

امید به نجات یک گورستان

تخریب گورستان تاریخی امامزاده عبدالله که نامش در فهرست آثار ملی کشور هم ثبت شده، از ابتدا بدون مجوز بود اما اداره اوقاف و خیریه شهرستان ری بی‌توجه به کارش ادامه داد و بخش بزرگی از گورستان را به بهانه همسطح‌سازی، ایجاد فضای سبز و نو‌کردن سنگفرش‌ها تخریب ...

 
مدیرعامل منطقه فرهنگی گردشگری اراضی عباس آباد از اجرای برنامه "عید شرقی" ویژه نوروز ۱۳۹۷ با محوریت خانواده خبر داد و ابراز امیدواری کرد عباس آباد به مقصد نخست گردشگری پایتخت در ایام نوروز تبدیل شود.
 
بلدیه|درست 8 سال پیش بود که برای نخستین‌بار آسمان پایتخت و برخی از استان‌های مرکزی پوشیده از ریزگردها شد. ریزگردهایی که کانون‌هایی با منشأ داخلی و خارجی داشتند. البته در آن زمان کارشناسان محیط زیست منشأ ریزگردها را کشورهای سوریه، عراق و عربستان اعلام کردند و کمتر کسی به کانون‌های ...
 
مدیرکل دفتر توسعه پایدار و اقتصاد سازمان حفاظت محیط زیست با اعلام اینکه 30 درصد مواد غذایی تولید شده دور ریز می شود، گفت: در مجموع یک خانواده شبانه سه کیلو زباله را بیرون از خانه قرار می دهد.
 
منتخب مردم تهران درمجلس با تاکید بر تبدیل زندان اوین به موزه فرهنگی و تاریخی، گفت: برای کاهش مشکلات کلان شهر تهران زندان ها باید به خارج ازشهر منتقل شوند.
 
دو روز پيش تصويري از یک راننده تاکسی که هر روز با دو بطری آب به سراغ درختچه ایستگاهش می آید در اين كانال تلگرامی@baladiyechannel منتشر شد؛ امروز در برج میلاد در همایش مسئولیت اجتماعی شهرداري تهران با تشویق گرم حضار از وی تقدیر به عمل آمد.
 
شرایط اجتماعی این خانواده مناسب نیست و ما تا کنون تنها توانستیم با مادر این کودک صحبت کنیم و بنده به عنوان مقام مسئول از خانواده این کودک و مردم داغدار منطقه عذرخواهی می کنم.
 
این عکس قدیمی از تقاطع خیابان میرداماد و اتوبان مدرس تهران در سال ۱۳۵۴ منتشر شده است.
 
کسی که در شرایط روحی بد و مستعد خودکشی است، می‌تواند در محیط‌های مختلف مانند محل کارش، منزل و جاهای مختلف این کار را انجام دهد. نکته‌ای که درباره خودکشی‌های خیابانی مهم است این است که با نگاهی به کدها و مولفه‌های شهری، باید پل‌ها، اماکن عمومی و تاسیسات عمومی شهر را تا جایی ...