نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :  
18درصد مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری تهران می رسد
۳۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۸
در نتیجه هماهنگی و همکاری های به عمل آمده بین مجمع امید 51 نفره سهم شهرداری تهران از محل مالیات بر ارزش افزوده استان تهران از 6 درصد کنونی به 18 درصد افزایش یافته است.
 
جنجال روحی در باغ نگارستان
۳۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۷
براساس اطلاعات موجود، اداره کل میراث‌فرهنگی استان تهران به عنوان مسئول مستقیم این بنای تاریخی، بیش از چهار بار با مسئولان دانشگاه تهران نامه‌نگاری انجام داده و به طور متعدد وظایف این دانشگاه در خصوص این ملک تاریخی را گوشزد کرده و حتی پرسش‌هایی در این زمینه داشته که متاسفانه به آن‌ها توجه نشده است.
 
اوحدی رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران شد
۲۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۶
سعید اوحدی رئیس پیشین سازمان حج و زیارت جایگزین محمود صلاحی در سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران شد.
 
2میلیارد دلار فاینانس برای مترو
۲۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۶
با تامین ۱۵ درصد سهم دستگاه‌ها توسط شهرداری‌ها و تعهد بازپرداخت اصل و سود دستگاه‌ها، حداقل دو میلیارد دلار از تسهیلات خارجی این بند جهت ساخت و بهره‌برداری از خطوط مترو طرح‌های کاهش آلودگی هوا اختصاص می‌یابد.
 
کابین به تاکسی های آنلاین اضافه شد
۲۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۰
آوین محصولی به نام کابین را معرفی کرده است و با مجوزی که اخذ و سازمان تاکسیرانی آن را تایید کرده است، فعالیت خود را آغاز کرد.
 
فرمانداری طرح ترافیک جدید را به شورای شهر برگشت داد
۲۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۴
برخی از مواد طرح ترافیک جدید نیز مغایرت‌های قانونی داشت. بر همین اساس این طرح در کمیته انطباق فرمانداری تهران رد شد و به شورای اسلامی شهر تهران عودت داده شد.
 
تزلزل در مدیریت شهری به همه جامعه آسیب می زند
۲۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۸
اکنون که حدود شش ماه از آغاز مسئولیت محمدعلی نجفی در شهرداری تهران می گذرد، نه شورای شهر و نه شهردار، منکر وجود ضعف و کاستی و نواقص در اداره شهر نیستند، اما باید توجه کرد که مسیر برطرف کردن این نواقص و کاستی ها، تقویت و حمایت بیشتر از مدیریت شهری است نه تضعیف و متزلزل کردن آن.
 
حاکمیت خودرو محوری ریشه مشکلات ترافیکی تهران است
۲۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۲
بلدیه| محمدعلی نجفی در هفدهمین کنفرانس بین المللی مهندسی حمل و نقل و ترافیک گفت: ریشه بسیاری از مشکلات ترافیکی تهران حاکمیت خودرومحوری در برنامه ریزی هاست و به همین دلیل است که در حال حاضر تنها ۲۲ درصد سفرهای درون شهری با حمل و نقل عمومی انجام می شود. وی با بیان اینکه بر اساس طرح جامع ترافیک که افق ...
 
تورم نیروی انسانی در شهرداری و مشکلات حقوق و دستمزد
۲۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۳
ما با تورم نیروی انسانی مواجه هستیم البته هر کدام از نیروی انسانی زندگی دارند و ما موظفیم که هم به سیاست‌گذاری و سبک‌سازی سازمان توجه کنیم، هم به مسائل انسانی آنها.
 
قوه قضائیه منتظر گزارش نجفی از تخلفات قالیباف
۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۰
اگر شهرداری و شورای شهر از وقوع یک فساد اطلاع دارند موظف هستند اطلاع دهند.
 
آینده فروشی شهر در بودجه شهرداری متوقف شد
۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۷
ما روند کسب درآمد از آینده فروشی شهر را متوقف کردیم و این حرکت محدودیت هایی بر ما تحمیل می کند. همچنین هزار میلیارد تومان از تغییر کاربری ها در این بودجه نسبت به بودجه سال گذشته کاسته شده که نشان می دهد بودجه به سمت تحول و سلامت است.
 
کلیات بودجه 97 شهرداری تهران تصویب شد
۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۶
اعضای شورای شهر پس از استماع دفاعیات نجفی از بودجه 97 به کلیات آن رأی دادند و کلیات بودجه 97 باکسب 19 رأی موافق به تصویب رسید.
 
شرط عقل آن است که صدای نارضایتی و اعتراض مردم را بشنویم
۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۵
شرط عقل آن است که نقاط قوت را حفظ و نقاط ضعف را بهبود یابیم و امروز نیز مانند گذشته صدای نارضایتی و اعتراض مردم را که با مشکلات شدید معیشتی و مطالبات پاسخ داده نشده اجتماعی درگیرند را می شنویم.
 
شهرداری با طرح جدید ترافیک، ابزار لابی و قدرت خود را رها کرد / خوشحالم که تصویب شد!
۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۰
خوشحالم که طرح ترافیکی جدید تهران تصویب شد؛ چراکه این طرح برای من نشانه‌های امید و سازندگی بود که با همه دشواری ها و قدم سختی که باید برداشته می‌شد، تصویب شد.
 
طرح جدید ترافیک از تهران تا لندن و استکهلم
۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۲
بررسی نمونه های موفق اجرا شده در کشور های توسعه یافته نشان می دهد طرح کنونی پیشنهاد شده تقریبا ًمشابه طرح سال 2006 در شهر استکهلم سوئد و 2003 لندن بوده که منجر به کاهش 20 درصدی حجم ترافیک در محدوده اجرا شد .
 
غافلگيري در شهري كه خودروها درآن زندگي مي‌كنند
۱۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۵
برف تهران در دو روز گذشته، عملا بخش بدون خودروي شهر را فلج كرد؛ به عبارتي اين دانه‌هاي زيباي برف، يك‌بار ديگر ثابت كرد كه شهر تهران، برخلاف شعارهايي كه داده مي‌شود، شهر اتومبيل‌ها و خودروهاست نه شهرعابرين پياده و انسان‌محور.
 
بیلبوردهای تهران از دست سپاه خارج شد
۱۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۹
خبر کوتاهی از مدیرعامل جدید سازمان زیباسازی شهر تهران که زمان زیادی از حضورش در این سازمان نمی‌گذرد، منتشر شد که «دیگر هیچ بیلبوردی در شهر تهران در تملک مؤسسه اوج یا سپاه نیست».
 
حکم نجفی برای مشاور آیت الله هاشمی رفسنجانی
۱۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۳
غلامعلي رجايي با حکم شهردار تهران مشاور امور رسانه‌اي شهردار تهران شد.
 
۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۱
گالری رایان پلاس با هدف شناخت، نمايش و فروش صنايع دستى هنرمندان ايرانى در خیابان مطهری تهران افتتاح شده است.
 
شکست طرح ترافیک جدید شهرداری و شورا را با مشکل جدی روبرو می سازد
۲۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۸
اگر این طرح به هر دلیلی شکست بخورد، مجموعه شورا و شهرداری را در ماه‌های ابتدایی فعالیت خود در دوره جدید با مشکلات جدی مواجه خواهد کرد.