نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :  
شهرداری در 12سال گذشته یک نکته مثبت هم نداشته است؟
۲۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۷
مردم حق دارند که از ایشان بپرسند، آیا این شهر در این ۱۲ سال یک نکته مثبت نداشت که پاورقی این ۵۰۰ صفحه گزارش باشد؟ و از طرف دیگر مردم حق دارند بپرسند که چرا یک جمله در گزارش شهردار محترم تهران، خطاب به دولت نمی‌بینیم؟
 
تشکیل کمیته برای رفع ابهام 20هزار میلیاردی شهرداری
۲۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۰
وقتی مجموع درآمدهای حاصله را از مجموع هزینه های انجام شده کسر می کنیم به یک شکاف 20 هزار میلیارد تومانی طی مجموع 12 سال گذشته می‌رسیم و معلوم نیست این 20 هزار میلیارد تومان کجا رفته و باید این رقم گمشده تعیین تکلیف شود.
 
مرحله فجیع بدهی ها/ تهاتر ساختمان شهرداری منطقه13
۲۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۰
بدهی‌ها در شهرداری به مرحله فجیعی رسیده و شهرداری منطقه 13 برای جبران هزینه‌های خود ساختمان اصلی را تهاتر کرده است.
 
گزارش نجفی در مورد خیانت، استخدام 13هزار نفری، واگذاری املاک و سوءاستفاده مالی در دوره شهردار سابق
۲۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۵
درگزارش شهردار تهران به مواردی از قبیل هزینه بودجه شهرداری در تبلیغات انتخاباتی، خیانت در صندوق سرمایه گذاری، استخدام گسترده چندین هزارنفری در روزهای آخر، واگذاری خارج از ضوابط املاک و مستقلات شهر و نیز سوء استفاده گسترده مالی اشاره شده است.
 
نجفی سند تحول در مدیریت شهری پایتخت را ارائه می کند
۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۲
محمدعلی نجفی فردا با حضور در سی و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران، گزارش سند تحویل و تحول مدیریت شهری تهران را ارائه خواهد کرد.
 
۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۶
طی حکمی مجتبی دانشور به عنوان مدیرعامل شرکت پیام رسا منصوب شد.
 
شهرداری فروش املاکش را کاهش داد
۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۴
برآوردها نشان می‌دهد شهرداری تهران در این دوره، سعی دارد برای کسب درآمد به جای تکیه بر درآمدهای ناپایدار مانند شهرفروشی و فروش ملک، بر درآمدهای ناپایدار و وصول آنها از دولت تمرکز کند. کاری که در دوره قبل عکس آن انجام شد و حالا میراثش مانده برای مدیریت جدید شهری.
 
میراث فرهنگی در مورد خانه نیما یوشیج کوتاهی کرده است
۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۱
در طی ۱۶ سالی که این بنا در اختیار سازمان میراث فرهنگی بوده (۱۳۸۹-۱۳۹۶) هیچ اقدامی در جهت نگهداری این بنا نشده و همچنین میراث در خروج این اثر از فهرست آثار ملی کوتاهی کرده و دفاعیات خوبی نداشته است.
 
پاساژ علاءالدین 80 درصد ناایمن است
۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۶
پاساژ علاء‌الدین در حال حاضر از عملکرد خود خارج شده و حدود 80 درصد نا ایمن است؛ ولی اگر نگهداری مناسب بعد از ایمن‌سازی انجام شود در صورت وقوع حادثه، خسارت کم و قابل کنترل خواهد بود.
 
شورای شهر طرح ترافیک جدید را بررسی می کند
۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۸
لایحه اخذ عوارض در طرح ترافیک جدید از سوی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران برای بررسی به شورای اسلامی شهر تهران ارسال شده است و با توجه به این که این لایحه با طرح فوریت ارسال شده در جلسه فردا در دستور بررسی کار شورا قرار خواهد گرفت.
 
طرح ترافیک 2میلیون 300هزار تومانی برای خبرنگاران
۲۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۷
به گفته خداکرمی، قیمت پیشنهادی برای آرم خبرنگاران حدود 2 میلیون و 300 هزار تومان است.
 
تعطیلی پروژه زیرگذر گیشا به خاطر بی پولی
۲۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۰
علت‌ اصلی‌ توقف‌ این پروژه تأمین‌ نشدن منابع‌ مالی است‌. این پروژه‌ دارای‌ پیمانکار و مشاور‌ است‌ و تکمیل این پروژه به 28 میلیارد تومان‌ اعتبار نیاز دارد‌.
 
عمر برخی پلهای پایتخت تمام شده
۲۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۵
عمر برخی از پل های پایتخت به اتمام رسیده است و این موضوع در دستور کار شهرداری تهران قرار دارد.
 
حال بناهای تاریخی تهران خوب نیست
۲۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۱
۳۵۰ بنای میراثی در تهران وجود دارد که در فهرست آثار ملی ثبت شده است و فقط کاخ گلستان ثبت جهانی شده است. برخی از بناهایی که در فهرست آثار ملی ثبت شده است، به خوبی مراقبت نمی‌شود و به حال خود رها شده‌اند. به حریم برخی از بناها تعرض شده و در حریم آن‌ها ساخت‌وساز می‌شود.
 
اما و اگرهای طرح جدید/ 20درصد تهران در طرح ترافیک است
۲۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۴
طرح جدید ترافیک تنها در صورتی می‌تواند به تصویب شورای ترافیک تهران برسد که الزامات زیر ساختی طرح به تصویب پلیس راهور تهران برسد و قطعا در صورت تصویب و اجرای این طرح و برداشته شدن سهمیه‌ها، 118 هزار مجوز روزانه ورود به محدوده طرح ترافیک در اختیار تمام مردم قرار می‌گیرد.
 
بودجه سال ۹۷ شهرداری؛ ۱۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان
۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۵
سقف بودجه پیش بینی شده برای سال ۹۷، ۱۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است که این رقم باید در شورای معاونین نهایی شود اما حدودا به نظر می رسد همین رقم در نظر گرفته شود و نسبت به بودجه سال ۹۶ کاهش اندکی داشته است.
 
تکمیل متروی تهران 30هزار میلیارد تومان پول می خواهد
۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۵
تکمیل این شبکه به بودجه‌ای حدود 30 هزار میلیارد تومان نیاز دارد تا ظرفیت جابجایی مسافران را به 10میلیون نفر در روز برسانیم و با قید فوریت تکمیل و تجهیز خطوط 3، 6 و 7 در دستور کار قرار گیرد.
 
تشکیل شورای اقتصادی در اراضی عباس آباد
۱۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۴
شورای اقتصادی عباس آباد ترکیبی از مدیران شرکت و تعدادی از صاحب نظران در حوزه اقتصادی فرهنگی خواهد بود که نظام درآمدی منطقه را ساماندهی خواهند کرد.
 
مادرانه شهرسازی کنیم و جلوی حراج شهر را بگیریم
۱۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۴
تمام تلاش ما این است تا مردم از ظرفیت های موجود در تهران منتفع شوند و به جای اینکه به عدم وجود منابع لازم برای تهران ناچار شویم، شهر را به حراج بگذاریم.
 
جباری زادگان |10سوال در مورد طرح ترافیک جدید
۱۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۴
با حذف فروش سالانه طرح ترافیک کمک می کنیم تا مردم آزادی بیشتری برای ورود به محدوده طرح ترافیک داشته باشند! و البته در تیتر این گفت و گو، در حالی از جزئیات طرح جدید ترافیکی پایتخت خبر داده شده که هیچ نکته ای از جزئیات این طرح به چشم نمی خورد.